Po Czarnym Piątku nadchodzi czas na Cyber Monday. Już 29 listopada będziemy obchodzić kolejne szaleństwo przedświątecznych okazji do upolowania. To poniedziałek, w którym sklepy internetowe oferują obniżki, promocje, gratisy i wyprzedaże. W tym dniu nie musisz poszukiwać prezentów w zatłoczonych galeriach handlowych, stać w długich kolejkach do kasy i do przymierzalni. Możesz w domowym zaciszu, na wygodnej kanapie lub miękkim fotelu zanurzyć się w wir mikołajkowych i bożonarodzeniowych zakupów.
Cyber Monday to święto sklepów online. Co prawda w Polsce dużo bardziej rozpowszechniony jest Black Friday, a Cybernetyczny Poniedziałek nie zyskał jeszcze aż takiej popularności wśród kupujących. Wynika to zapewne z faktu, że Czarny Piątek na szeroką skalę, promowany jest przez duże sieciówki handlowe i hipermarkety już na miesiąc przez akcją Czarny Piątek. Jesteśmy atakowani przez odbiorniki telewizyjne i radiowe mega zniżkami i promocjami.
Założenie Czarnego Piątku, Black Weekendu i Cyber Monday było początkowo nieco inne. Miały być to jednorazowe akcje, a rozwlekły się na tygodnie i miesiące. Chcesz się dowiedzieć skąd wziął się Cyber Monday? Czym różni się od Black Friday? Już lecimy z wyjaśnieniami.
Cyber Monday w Polsce
Definicja Cyber Monday jest prosta: to pierwszy poniedziałek po amerykańskim Dniu Dziękczynienia. To właśnie z zza oceanu przyszła do nas akcja w postaci Cybernetycznego Poniedziałku. Była odpowiedzią sklepów internetowych, na akcję pod tytułem Black Friday, zorganizowaną przez sklepy stacjonarne. To święto zniżek w sklepach online. W tym dniu sklepy oferują swoim klientom towary w atrakcyjnych cenach. Można zakupić upatrzone wcześniej produkty ze zniżkami sięgającymi nawet kilkadziesiąt procent.
Jeszcze nie wiesz co to jest Black Friday? To akcja, która również ma korzenie w amerykańskiej rzeczywistości. To dzień, w którym sklepy w USA oferują swoim klientom mega zniżki i upusty. Od 2005 roku akcja rozszerzyła się na Europę i Azję. Sklepy stacjonarne tego dnia często czynne są do późnych godzin wieczornych, a niektóre otwarte są nawet całą dobę. To jeden z tych dni, gdzie zarobki sklepów są nieporównywalne z żadnym innym dniem w roku. To akcja mająca na celu rozpoczęcie przedświątecznych zakupów.
Prawdziwe zniżki czy fikcja?
Odnośnie akcji pod tytułem Black Friday i Cyber Monday w Polsce, w sieci krąży wiele memów. Zastanawiasz się czy faktycznie sklepy oferują rabaty czy naciągają podnosząc wcześniej ceny. Oczywiście, możesz trafić na sklepy, które tuż przez Black Weekendem działają nieuczciwie i podnoszą ceny swoich produktów, by następnie je fikcyjnie obniżyć. Zdarza się to jednak coraz rzadziej. Warto zatem nieco wcześniej znaleźć wymarzone prezenty, dodać linki do ulubionych i poczekać na Cyber Monday. Obecnie liczy się każdy grosz, więc z odpowiednimi zniżkami i przesyłką gratis możesz zaoszczędzić co nieco. Niższe ceny to więcej towarów w koszyku. Dzięki takim akcjom kupisz fajny prezent nie tylko dla męża, ale także dla dziadka, syna, ciotki i chrześniaka.
Cyber Monday to przede wszystkim czas, by spokojnie zrobić zakupy online. Obecnie nie musisz się martwić nieuczciwymi sprzedawcami i platformami. Możesz wcześniej sprawdzić opinie na niezależnych serwisach. Polacy coraz chętniej korzystają w zakupów w sieci. Mniej się boimy, chętniej wybieramy płatności online.
Po pierwsze to mega wygoda, szyba dostawa, możliwości odebrania przesyłki o dowolnej porze dnia i nocy zadecydowały, że wybieramy coraz częściej zakupy internetowe. Miło, przyjemnie i bez stresu – takie powinny być zakupy w Cybernetyczny Poniedziałek i tego Wam życzymy z całego serca.
U nas w Polsce zniżki są słabe. W Ameryce to za bezcen oddawali, ale u nas to nie Ameryka. W prawdzie się zawsze zastanawiam jak sklepy oferują 80% zniżki to co oni dokładają do tych towarów czy za taki bezcen kupują lub kradną?